Darbo su PowerBI pradžia

Darbo su PowerBI pradžia

PowerBI yra dar gan nauja duomenų analizės programa, tačiau jos populiarumas sparčiai auga. Viena iš to priežasčių – pilnai nemokama PowerBI desktop versija. Kita priežastis – ji yra gan lengvai perprantama ir ja lengva naudotis, ypač tiems, kas naudojasi Microsoft Excel programa. Parsisiųsti nemokamą PowerBI desktop versiją galima iš čia.

Įsijungus PowerBI desktop pamatome tokį langą:

power bi desktop download

Langas tuščias, todėl pirmiausia turime įkelti savo duomenų ataskaitas. Lango viršuje spaudžiame „Get Data“.

power bi desktop download

PowerBI suteikia galimybę kurti ataskaitas iš labai įvairių sistemų. Pradedant Excel ir baigiant Facebook ar Google Analitics. Šiuo atveju pasirinkime Excel ir spauskime „Connect“. Atsidariusiame lange susiraskime savo ataskaitą.

power bi desktop download

Atsidariusiame lange reikia pasirinkti tą Excel sheet’ą iš kurio mes kursime ataskaitą. Reikiamą sheet’ą reikia pažymėti varnele.

power bi desktop download

Paspaudus „Load“ sugrįžime į pradinį langą ir jau galėsime kurti vizualizciją. Paspaudus „Edit“ pateiktume į redagavimo langą, kuriame, jei reikia, galima transformuoti duomenis, susikurti naujų stulpelių ar pan. Šiuo atveju duomenys yra tvarkingi, todėl spaudžiame „Load“.

power bi desktop download

Grįžę į pradinį langą jau galime susidėlioti ataskaitos atvaizdavimą. Dešinėje lango pusėje „Fields“ skiltyje yra lentelės stulpeliai; Vizualizations skiltyje galime išsirinkti norimą vizualizacijos tipą, o žemiau ją redaguoti.